Asteras Valiras F.C

Θύελλα Παραλίας-Αστέρας Βαλύρας 0-2. Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο αρχηγός, Γιάννης Καρύδης!!!(ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Γιάννη Καρύδη ο Αστέρας επικράτησε της Θύελλας Παραλίας στο γήπεδο Π. Μπαχράμης με 2-0 , έτσι παρέμεινε στην 2η θέση, έφθασε τους 26 βαθμούς και βρίσκεται μία ανάσα από την κορυφή με ένα παιχνίδι λιγότερο από το Μεσσηνιακό ο οποίος έχει 29 βαθμούς.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, συγκεκριμένα στο 54′ με σουτ ο Γιάννης Καρύδης κάνει το 0-1  και στο 78′ κερδίζει πέναλτι, αναλαμβάνοντας ο ίδιος την εκτέλεσή του κάνοντας το 0-2. Δεκατέσσερα πλέον τα γκολ για τον πρώτο σκορερ του πρωταθλήματος!!!
Από εκεί και πέρα η νίκη του Αστέρα πέρασε σε δεύτερη μοίρα μια και ένας εκ των φετινών αρχηγών της ομάδας ο Γιάννης Πετρουλάκης, είχε τα ξημερώματα της Κυριακής ένα πολύ σοβαρό τροχαίο με το αυτοκίνητό του και από θαύμα γλίτωσε με εκδορές και ράμματα στο κεφάλι.
Φυσικά αυτό δεν τον εμπόδισε να είναι παρών στο παιχνίδι αλλά χωρίς να μπορεί να προσφέρει τις υπηρεσίες του αγωνιστικά, τις πρόσφερε όμως σε ρόλο εμψυχωτή από την κερκίδα, βέβαια προσπάθησε να πιέσει – πείσει το Νίκο Μανιατέα να τον βάλει έστω και αλλαγή δείχνοντας για άλλη μια φορά την αυταπάρνηση για την ομάδα του!!!
Η διοίκηση ο τεχνικός και οι ποδοσφαιριστές του Αστέρα αφιερώνουν στο Γιάννη Πετρουλάκη αυτή τη νίκη και εύχονται καλή ανάρρωση και γρήγορα κοντά πάλι στην ομάδα!!!
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπαρδής με βοηθούς την Ρηγοπούλου και την Κωτσοπούλου.
Οι συνθέσεις των ομάδων :
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Μπάμπης, Ν. Καραγιαννίδης, Χαραλαμπόπουλος, Γιαννούλης, Κ. Καραγιαννίδης (84′ Λυκούσης), Χειλάς, Παπακωστόπουλος (55′ Χριστόπουλος), Τάγαρης (75′ Δρακόπουλος), Τοντέρικα, Τσάκωνας, Θέμελης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Σπάλας, Φερράι, Καστριτσέας, Γιαννόπουλος (67′ Χαρμπίλας), Ντέρτζια, Ζέππος, Καρμπαλιώτης (78′ Μιχαλόπουλος), Μέτσο, Χαρμπούτ, Βλαχάκης, Καρύδης (67′ Κουρούσιας).