Asteras Valiras F.C

Θύελλα Μερόπης – Αστέρας Βαλύρας 6-1. Σε πολύ κακή μέρα ο Αστέρας γνώρισε βαριά ήττα

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον ο Αστέρας βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα και γνώρισε βαριά ήττα με 6-1 από τη Θύελλα Μερόπης στο γήπεδο του Μελιγαλά. Ο οργανισμός του Αστέρα ήδη γύρισε τον διακόπτη για την επόμενη μέρα και προετοιμάζεται για το παιχνίδι με την 3η βαθμολογικά ομάδα του πρωταθλήματος, τον ΑΟ Φοινικούντας. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Μαρακανά του κάμπου στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β τοπικής Μεσσηνίας, η ημερομηνία και η ώρα διεξαγωγής αναμένεται να οριστεί από την ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Από εκεί και πέρα στο χθεσινό παιχνίδι όπως προαναφέραμε, ο Αστέρας πλήρωσε ακριβά την κακή του αγωνιστικά μέρα όμως αυτό που κέρδισε-κράτησε ήταν η συμμετοχή τον πιτσιρικάδων, Μπουρίκα, Καπότη και Φωτεινού με αρκετά αγωνιστικά λεπτά. Μάλιστα ο τελευταίος αντικατέστησε τον τερματοφύλακα Ματθαίο-Λίβα στα γκολποστ για 30 λεπτά κατεβάζοντας τα ρολά σε 3 φάσεις από τους επιθετικούς της Μερόπης.

Μοναδικό γκολ για τον Αστέρα, ο Καραγεώργος στο 61′ έκανε το 2-1, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη…

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπαρδής με βοηθούς την Ρηγοπούλου και τον Βοσνάκη.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ: Παύλος Σουλαντίκας, Παν. Σουλαντίκας, Γεωργόπουλος (70′ Αθ. Ρουμελιώτης), Αθ. Ρουμελιώτης (70′ Μπούζας), Κατσιμπάρος, Ζύλφο, Τσέλιος, Δημητρόπουλος, Κανελλόπουλος (70′ Γκότσης), Κλεφτόγιαννης (46′ Μπουρίκας), Θανόπουλος (70′ Χαραλαμπόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Ματθαίος – Λίβας (70′ Φωτεινός), Κουρούσιας (63′ Μπουρίκας), Χαρμπίλας (80′ Καλέλης), Καρμπαλιώτης, Πετρουλάκης, Μέτσο, Ζέππος, Χαρμπούτ (23′ λ.τρ. Vasilev), Ζάγουρας, Καραγεώργος, Καρύδης (70′ Καπότης).