Asteras Valiras F.C

Αστέρας Βαλύρας – Νίκη Πλάτης 3-3

Διαφήμιση για το τοπικό ποδόσφαιρο ήταν ο σημερινός αγώνας της ομάδας μας με αυτή της Νίκη Πλάτης. Το σκορ άνοιξε από πολύ νωρίς η Νίκη Πλάτης στο 7ο λεπτό με σκόρερ τον Τσόρβα Ι, στη συνέχεια ο φετινός μας Αρχηγός Μάκης Πανταζής, με ασύλληπτο σουτ στο 22ο λεπτό ισοφαρίζει για την ομάδα μας, δυστυχώς όμως λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 45ο λεπτό δεχθήκαμε γκολ και η Νίκη Πλάτης πήγε στ αποδυτήρια με το σκορ υπέρ της 1-2.

Από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας μας γίνεται άκρως συναρπαστικός, αφού ο Ευστράτιος Καλαφάτης με πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 64ο λεπτό ισοφαρίζει για την ομάδα μας. Τη ΄΄σκυτάλη΄΄ των σκόρερ την παίρνει ο Δημήτρης Στρατής, με ασίστ από τον Θάνο Μπούτρο στο 76ο λεπτό δίνει προβάδισμα στην ομάδα μας 3-2.

Δυστυχώς η ομάδα μας στο 80ο λεπτό έμεινε με δέκα παίχτες, καθώς ο Δημήτρης Στρατής δέχθηκε κόκκινη κάρτα, αντικρίζοντας τη δεύτερη κίτρινη, κάτι το οποίο έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην ισοφάριση, 3-3 στο 89ο λεπτό από τον Αλεξανδρόπουλο Χ.

Η ομάδα μας την επόμενη αγωνιστική έχει ρεπό και έχει την ευκαιρία για επιπλέον προετοιμασία ώστε στον επόμενο αγώνα στις 3 Νοεμβρίου να παρουσιαστεί και πάλι αξιόμαχη απέναντι στον ΠΑΣ ΡΑΧΗ.

Η Διοίκηση και η ομάδα ευχαριστούμε έναν προς έναν τους φιλάθλους μας που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας και παρευρέθηκαν στο σημερινό μας αγώνα. Τους καλούμε για άλλη μια φορά να είναι συνοδοιπόροι σ αυτή τη δύσκολη σεζόν για τον ΑΣΤΕΡΑ μας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Προπονητής : Αλέκος Τσατάς)
Μανιάτης Β, Δουλάμης Α. (75’Λινάρδος Ρ-Ε), Καυκούλας Β, Σιάγκρης Κ (92’ Καραγιάννης Β.), Πανταζής Ε,Ανδριανόπουλος Ι, Καυκούλας Θ, Τσέτος Π, Στρατής Δ, Μπούτρος Α, Καλαφάτης Ε.

ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ (Προπονητής : Ανδρέας Μητρόπουλος)
Τσορόβας Χ, Γιαννακόπουλος Π, Μάνι Σ (92’ Τσορόβας), Αλεξανδρόπουλος Χ, Σταθόπουλος Γ, Φούντας Ε, Στυλιανός Χ, Φούντας Κ, Τσορόβας Ι, Διονυσόπουλος Δ, Φούντας Π.