Asteras Valiras F.C

Αστέρας Βαλύρας – ΑΟ Στενωσιάς 0-3.Ήττα για τους κιτρινόμαυρους

Μετά από 4 σερί νίκες τις προηγούμενες αγωνιστικές ο Αστέρας γνώρισε δυστυχώς την ήττα από τον ΑΟ Στενωσιάς στο Μαρακανά του κάμπου. Η Στενωσιά δίκαια βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας μιας και το σύνολο των ποδοσφαιριστών της εχθές έδειξε μεγάλη ανταγωνιστικότητα και απ’οτι φαίνεται η φετινή τους προσπάθεια θα καρπωθεί με δεύτερη συνεχόμενη άνοδο back to back στην Α τοπική Μεσσηνίας.
Ο Αστέρας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι όμως δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα γνωρίζοντας την ήττα με 0-3, μάλιστα οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν άλλο ένα γκολ στο ενεργητικό τους στο 70′ με πέναλτι που κέρδισαν, όμως ο Μανιάτης είπε όχι αποκρούοντάς το διατηρώντας το σκορ σε 0-3 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Επόμενο παιχνίδι για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β τοπικής για τους κιτρινόμαυρους θα είναι εκτός έδρας με την Αβία.( Κυριακή 24 Μαρτίου 15:30 )

Τα γκολ για την Στενωσιά: 11′ ο Ε. Καλογερόπουλος  0-1, 53′ ο  Κ. Λυμπερόπουλος το 0-2,  57′ ο Αλεβίζος το τελικό αποτέλεσμα 0-3

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς με βοηθούς τους Καραμπέτσο και Ζιάκα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Μανιάτης, Κερανούδης (58′ Καστριτσέας), Κουρούσιας, Μέτσο, Πετρουλάκης, Ζέππος, Καρμπαλιώτης, Χαρμπούτ (73′ Vasilev), Χαρμπίλας (58′ Ζάγουρας), Καραγεώργος, Καρύδης.

ΑΟ ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ: Μανικάκης, Θ. Χρόνης (71′ Φ. Ηλιόπουλος), Βασιλόπουλος, Μπιζίμης (61′ Θοδ. Χρόνης), Αλεβίζος, Φλέσσας, Αθ. Χρόνης, Λυμπερόπουλος, Αθ. Ηλιόπουλος (46′ Αθ. Σταματελόπουλος), Γιάνναρης, Ευ. Καλογερόπουλος (46′ Θ. Σταματελόπουλος).

Φέτος έχουμε ακούσει και ζήσει πολλά από το διαιτητικό τρίο, ακύρωση απόφασης πέναλτι από επόπτη της ανάποδης πλευράς, απόκρυψη των λεπτών των καθυστερήσεων δηλαδή να ρωτάς πόσες καθυστερήσεις έχετε δώσει και να σου λέει δεν είμαι υποχρεωμένος να σου πω και εχθές ο Καρύδης στο πρώτο λεπτό του αγώνα δέχεται καρατιά από πίσω ( Φωτο του ποδιού στο ημίχρονο) και ο αμυντικός της Στενωσιάς δεν δέχθηκε ούτε καν την κίτρινη με το διαιτητή να μονολογεί τι να δώσω στα 30 δευτερόλεπτα παιχνιδιού.