Asteras Valiras F.C

ΑΕ Λογγας – Αστέρας Βαλύρας 0-1.Άλλοι 3 βαθμοί και σταθερά η καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος

Άλλη μια νίκη εκτός έδρας για τον Αστέρα Βαλύρας και μάλιστα σε μια δύσκολη έδρα. Με τους τρείς βαθμούς της 23ης αγωνιστικής ο Αστέρας βρίσκεται πλέον 4 βαθμούς πίσω από την προνομιούχα 3η θέση. Επόμενο παιχνίδι είναι την ερχόμενη Τετάρτη 20 Μαρτίου στις 15:30 με τη δεύτερη στη βαθμολογία Στενωσιά η οποία έχει την δεύτερη καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα μετα την πρωτοπόρο Ομόνοια. Όπως καταλαβαίνετε θα είναι ένα πραγματικό ντέρμπι από το γεγονός και μόνο ότι θα αναμετρηθεί η καλύτερη επίθεση ( Αστέρας) με τη δεύτερη καλύτερη άμυνα (Στενωσιά)

Από εκει και πέρα στο Σαββατιάτικο παιχνίδι ο Αστέρας προηγήθηκε από το πρώτο ημίχρονο 1-0 με τον γκολεαδόρ Γιάννη Καρύδη στο 25′ ενω στο 34′ ο Ζάγουρας είχε την ευκαιρία για το 2-0 με πέναλτι που κέρδισε ο Χαρμπουτ, όμως το οριζόντιο δοκάρι είπε όχι και το σκορ ημιχρόνου 1-0 έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.
Πυρ και μανία ο Ζάγουρας μετά το χαμένο πέναλτι μιας και σε όλη του την ποδοσφαιρική καριέρα έχει χάσει μόλις 2 φορές να σκοράρει από την άσπρη βούλα, με τη δεύτερη να είναι στο παιχνίδι με τη Λογγα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τη διοίκηση του Αστέρα σε όλο τον οργανισμό της ΑΕ Λογγας για την εξαιρετική φιλοξενία της και μια εγκάρδια ευχή να είναι αυτή που θα παραμείνει στη κατηγορία. Το Μεσσηνιακό ποδόσφαιρο έχει ανάγκη με ομάδες με οργάνωση και αγάπη προς τον ερασιτεχνικό αθλητισμό και στη Λογγά το κάνουν με απόλυτο μεράκι !!!

Ο πολλά υποσχόμενος ταλαντούχος ποδοσφαιριστής της ακαδημίας μας Τάκης Καρύδης πιστός ακόλουθος του Αστέρα εντός και εκτός , ο οποίος αδημονεί να έρθει η στιγμή να φορέσει τα κιτρινόμαυρα της ανδρικής ομάδας, προς το παρόν έχει εκπαίδευση…