Asteras Valiras F.C

Πανευαϊκός – Αστέρας Βαλύρας 2-1 με ανατροπή

Την πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα του Β’ ομίλου της Β’ Τοπικής πανηγυρίζει ο Πανευαϊκός που επικράτησε εντός έδρας με 2-1 του Αστέρα Βαλύρας.

Οι γηπεδούχοι παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν και γύρισαν το παιχνίδι, αγωνιζόμενοι μάλιστα το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα με 9 παίχτες, έκαναν την ανατροπή και πήραν τους τρεις βαθμούς.

Η εξέλιξη του σκορ είχε ως εξής :

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 44′ ο Καυκούλας Θ. βρίσκει με ασίστ τον Στρατή Δ. και με ωραίο τελείωμα κάνει το 0-1.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ενώ ο Αστέρας είχε την κατοχή, στο 55΄ ο Τάτσης κάνει το 1-1 και στο 60′ γίνεται η ανατροπή με τον Κουρή Β. 1-2.

Στο 70΄ο Μυστριώτης Χρ΄. αντικρίζει την απευθείας κόκκινη κάρτα διότι μετά από υποδείξει φάουλ του διαιτητή έπιασε από το λαιμό τον επιθετικό του Αστέρα, Στρατή Δ. και τον έριξε κάτω.Η ένταση και οι κόκκινες συνεχίστηκαν και στο 85΄λεπτό ο Σαραντόπουλος Π. αντικρίζει και αυτός την απευθείας κόκκινη κάρτα διότι χτύπησε εκτός φάσης τον Καλαφάτη Ευστρ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζαρακοβίτης, με βοηθούς τους Διακουμάκο και Ταβουλαρέα.

Οι συνθέσεις των ομάδων :

ΠΑΝΕΥΑΙΚΟΣ : Ευαγγελάκης Ε, Σαραντόπουλος Π, Σερμετζίδης Σ , Μυστριώτης Χ, Vasilev T, Λαμπρόπουλος A, Κουρής Β, Αλεβίζος Κ, Holban V.M, Δεδούσης Π, Σίμι Ν, Κωνσταντινόπουλος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (προπ : Κώστας Ζησιμάτος) : Β. Μανιάτης, Καλαφάτης Ευστρ , Ανδριανόπουλος Ιων , Σιάγκρης Κων, Πανταζής Ευθ, Μπαλτάς Σωτ (λ.τρ Καυκούλας Βασ), Καυκούλας Θεοδ (80′ Λύκουρας Θεοδ ),Δουλάμης Ανδ (85′ Καυκούλας Κων), Στρατής Δημ , Μπούτρος , Νίκας (41′ λ.τρ.Τριανταφυλλάκης )