Asteras Valiras F.C

Καλό Νερό – Αστέρας Βαλύρας 4-1. Οι πολλές απουσίες έφεραν την ήττα

Δυστυχώς οι πολλές βασικές απουσίες  παιχτών ανάγκασαν τον Αστέρα σε μια ήττα που από εχθές κιόλας θέλουμε να ξεχάσουμε. Η γρίπη που ταλαιπώρησε Πετρουλάκη, Χαρμπουτ και Μέτσο δεν τους άφησαν να ολοκληρώσουν το παιχνίδι και χρειάστηκαν αλλαγή,  μαζί με τις απουσίες Καρύδη, Ζέππου, Καστριτσέα, Μαθιού και Καραγεώργου ήταν το τελειωτικό χτύπημα για να αποδιοργανωθεί η ομάδα. Ευχάριστη είδηση για ήταν η επιστροφή του Έλτον όπου μετά τον σοβαρό τραυματισμό του στο κεφάλι στον αγώνα με την Ομόνοια την 15η αγωνιστική εχθές αγωνίστηκε ως αλλαγή στη θέση του ‘σκασμένου’ Χαρμπούτ στο 25′.

Φίλμ Αγώνα
Στο 14′ ο Ζάγουρας έκανε το 0-1 με γκολ ποίημα ( μονοκόμματο σουτ έξω από την περιοχή). η συνέχεια δυστηχώς δεν ήταν ανάλογη και το Καλό Νερό πέρασε στην αντεπίθεση με ολική ανατροπή, στο 30′ ο Δρίμης κάνει το 1-1, στο 43′ ο Μητρόπουλος το 2-1 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο μεγάλωσε το σκορ με τον Μεχμέτι στο 73′ να κάνει το 3-1 και με το Δρίμη να βρίσκει πάλι δίχτυα στο 82′ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 4-1.

Διαιτητής : Αράπης – Επόπτες : Κότσης, Γεωργακόπουλος.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ (Γιώργος Μητρόπουλος): Παλικέστι, Αριδάς, Μαρκολέφας, Κατσίρος, Δριμής, Τσοροβάς (58′ Κόλλιας), Τσέρπια (70′ Αντωνόπουλος), Γκόγκας (70′ Κωνσταντόπουλος), Μητρόπουλος (86′ Λαμπρόπουλος), Μουσκάι, Vasilev (58′ Μεχμέτι).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Νίκος Μανιατέας): Μανιάτης, Φεράι (75′ Καπότης), Κουρούσιας, Μέτσο, Καρμπαλιώτης, Πετρουλάκης (60′ Γεωργακόπουλος) , Χαρμπίλας (75′ Μπουρίκας), Κερανούδης, Χαρμπούτ (10′ Ντερζια), Vasilev, Ζάγουρας.

Επόμενο παιχνίδι με το Μεσσηνιακό 15:00 17 Φεβρουαρίου στο Μαρακανά του κάμπου.