Asteras Valiras F.C

Οι ελλείψεις του Αστέρα Βαλύρας έφεραν βαριά ήττα από τον Παναθηναϊκό Καλαμάτας με 7-1

Νίκη με το ευρύ σκορ 7-1 πήρε ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας επί του Αστέρα Βαλύρας σήμερα στο γήπεδο Γ. Λουκαρέας, οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με πολλές ελλείψεις και σαν να μην έφτανε μόνο αυτό, στο ημίχρονο ο 15χρονος Θοδωρής Λύκουρας ένιωσε ενοχλήσεις στο τετρακέφαλο και αντικαταστάθηκε από την μόνη διαθέσιμη αλλαγή τον Ραφαήλ Λινάρδο. Δυστυχώς η ατυχία είχε συνέχεια για τους κιτρινόμαυρους και στο 60΄ ο Δ.Στρατής τραυματίζεται με πιθανή θλάση στους προσαγωγούς με αποτέλεσμα ο Αστέρας να συνεχίσει να αγωνίζεται για 30 λεπτά με ένα παίκτη λιγότερο μιας και η αποστολή είχε 12 παίκτες διαθέσιμους.

Από εκεί και πέρα η εξέλιξη του σκορ είχε ώς εξής

Στο 14′ ο Μαργιόλης έκανε το 1-0.

Στο 19′ και στο 37′ ο Αναστασόπουλος το 3-0.

Στο 48′ ο Μανώλης έγραψε το 4-0.

Στο 60′ ο Τσάκωνας σημείωσε το 5-0.

Στο 65′ ο Λεβαντής ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 6-0.

Στο 67′ ο Μανώλης πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα για το 7-0.

Στο 70′ ο Μπούτρος πέτυχε πολύ ωραίο γκολ με ψηλοκρεμαστό σουτ και απλά μείωσε για τους φιλοξενούμενους 7-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η Σ. Τσαούση, με βοηθούς τους Αράπη και Νικολόπουλο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μπεχράκης, Ξύλας, Μαργιόλης, Κοστρίβας (53′ Τσάκωνας), Πετρόπουλος (73′ Σαμάρης), Ζόμπολας, Κακαρούμπας (63′ Λεβαντής), Μπάμπης, Αναστασόπουλος, Σαγιάννης (63′ Γεωργόπουλος), Μανώλης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Κων/νος Ζησιμάτος): Μανιάτης, Βλαχογιαννόπουλος, Καυκούλας, Μπαλτάς, Πανταζής, Ανδριανόπουλος, Λύκουρας (λ.τρ 46′ Λινάρδος), Τσέτσος, Κ. Καυκούλας, Μπούτρος, Στρατής.