Asteras Valiras F.C

Ερμής Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας 2-1, προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν οι κιτρινόμαυροι

Νίκη του Ερμή Καλαμάτας στην χθεσινή αναμέτρηση με τον Αστέρα Βαλύρας, για την 4η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής στο Δημοτικό γήπεδο Παν.Μπαχράμης.
Ο Αστέρας έκανε την προσπάθειά του αλλά δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα αφήνοντας τρείς βαθμούς στην Καλαμάτα.
Φιλμ του αγώνα
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τον Δημητρίου, ενώ στο 20′ με ένα απίστευτο ψαλιδάκι του Παυλόπουλου έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Γεωργόπουλου και Ερμής κάνει το 2-0.
Ο Αστέρας κατάφερε να μειώσει πριν τελειώσει το ημίχρονο με πέναλτι που κέρδισε στο 38′ ο Θ.Καυκούλας και την εκτέλεσή του την ανέλαβε ο “κανονιέρης” Καρύδης  κάνοντας το 2-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο στα πρώτα λεπτά κιόλας, μπαίνοντας δυνατά ο Αστέρας, με τον ίδιο παίχτη να κερδίζει πάλι πέναλτι (Θ.Καυκούλας) και ο ίδιος παίχτης που εκτέλεσε το πρώτο (Καρύδης) του δίνετε η ευκαιρία της ισοφάρισης, όμως δυστυχώς την δεύτερη φορά νικήθηκε από τον Μανωλέα όπου έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Συνθέσεις ομάδων
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛ. (Βασίλης Θειακός): Μανωλέας, Τσιάμης, Βράπι, Λαλάκος, Βαλτσάρος, Μέγγος, Χρυσοβέργης (57′ Γεωραλής), Κουτρής, Δημητρίου, Παυλόπουλος, Κόνιαρης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Χρήστος Οικονομίδης): Γεωργόπουλος, Β. Καυκούλας, Κωνσταντέλος (34′ Κωνσταντόπουλος), Βασίλεφ, Βρεττέας, Καραδήμας (66′ Σιάγκρης), Θ. Καυκούλας, Μιχαλόπουλος, Χόλμπαν, Καρύδης, Τσιλίκος (85′ Κάλελης).

Καπακλής και Παπαδόπουλος παρακολουθούν μαζί με τον Μπελαούρη την ομάδα τους , οι δυο πρώτοι αναμένονται να επιστέψουν στις προπονήσεις μετα τον τραυματισμό τους
Γιώργος Φωτεινός και Χρήστος Παπαγεωργίου δίνοντας το σήμα της νίκης από τις εξέδρες του γηπέδου. Σταθερές αξίες του Αστέρα, τον υπηρετούν και τον ακολουθούν παντού !!!