Asteras Valiras F.C

Αστέρας Βαλύρας – Πατίστα 3-0, μόνος 3ος ο Αστέρας και -5 βαθμούς από την κορυφή

Άλλη μια νίκη για τον Αστέρα Βαλύρας στο Μαρακανά του κάμπου, αυτή τη φορά αντίπαλος ήταν ο  Πατίστα, έτσι ο Αστέρας συνεχίζει αήττητος για το 2023 και παραμένει μόνος του την 3η θέση και  απέχοντας 5 βαθμούς από τον Μεσσηνιακό που είναι την κορυφή της βαθμολογίας. (Δείτε τη βαθμολογία ΕΔΩ )

Το φίλμ του αγώνα :

Στο 25′ ο αρχηγός και μόνιμος σκόρερ του Αστέρα Γιάννης Καρύδης ( 4ο συνεχόμενο παιχνίδι που σκοράρει) έκανε το 1-0 πετυχαίνοντας το 8ο γκολ για τη φετινή σεζόν και πλέον είναι πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος μαζί με τον Κονιώρο του ΠΑΟΚ Καλαμάτας.

Στο 40′ σειρά παίρνει ο Νώντας  Καστριτσέας, ο μετρ πλέον των στημένων του Αστέρα , με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.(δείτε το γκολ σε βίντεο ΕΔΩ )

Στο δεύτερο ημίχρονο σκόρερ χρίστηκε στο  88′ ο Ηλίας Καρμπαλιώτης που είχε μπει ως αλλαγή στον αγώνα κάνοντας το 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος με βοηθούς τους Ε. Κορομηλά και Σ. Κορομηλά.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Σπάλας, Ντέρτζια, Γιαννόπουλος (67′ Φερράι), Πετρουλάκης, Καστριτσέας, Ζέππος, Vasilev (67′ Καρμπαλιώτης), Μέτσο (78′ Χαρμπίλας), Χαρμπούτ (78′ Μιχαλόπουλος), Κουρούσιας, Καρύδης (88′ Στραβάκος).

ΑΟ ΠΑΤΙΣΤΑ: Μπάκας (60′. Ν. Ντάβος), Γιαμαρέλος (60′ Α. Ντάβος), Μπομπολάκης (88′ Αλάμαρας), Παπαϊωάννου, Χασάπης, Κωτσέλας, Χανδρινός (60′. Δ. Σώκαλης), Κάστορας, Μπουρίκας (75′ Μαντζούνης), Ε. Ντάβος, Β. Καλογερόπουλος.

Επόμενο παιχνίδι για τον Αστέρα οπού θα κλείσει και ο α γύρος του πρωταθλήματος είναι με τη Δόξα Καλαμάτας με την εκτός έδρας αναμέτρηση να είναι προγραμματισμένη την 19 Φεβ στο Δημοτικό γήπεδο Παν Μπαχράμης στις 15:00.