Asteras Valiras F.C

Αστέρας Βαλύρας – ΠΑΟ Καλού νερού 2-1.Νίκη με ανατροπή, ο Καρύδης πήρε το “όπλο” του…

Σπουδαία νίκη με ανατροπή για τον Αστέρα Βαλύρας που επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟ Καλού Νερού. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τύχη να προηγηθούν αλλά ο γκολεαδορ Γιάννης Καρύδης  με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος και στα τελευταία λεπτά έδωσε το σπουδαίο τρίποντο στην ομάδα της καρδιάς του, βέβαια λίγο έλειψε να κάνει και το αγαπημένο του χατ-τρικ αλλά το δοκάρι στο 8′ ύστερα από κεφαλιά ψαράκι τον σταμάτησε όπως επίσης του ακυρώθηκε και γκολ διότι υποδείχθηκε σε θέση οφσαιτ .

Φίλμ του αγώνα:
Στο 8′ δοκάρι ο Γιάννης Καρύδης με κεφαλιά ψαράκι (Φωτο)

Στο 17′ ο Τσοροβάς έκανε το 0-1 για την ομάδα του, όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενω ο Αστέρας πίεζε για το γκολ της ισοφάρισης στο  58′ ο Μεχμέτι αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.Η στιγμή της ισοφάρισης ήρθε στο 82′ με σουτ του Καρύδη ενώ τρία λεπτά αργότερα με ασίστ πάρε βάλε του Χαρμπίλα στο 85′ πάλι ο Καρύδης κάνει την ανατροπή και διαμορφώνει το τελικό σκορ  2-1.

Στο 90′ ο Μαρκολέφας πέτυχε γκολ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, αυτό ήταν το δεύτερο ακυρωμένο γκολ του παιχνιδιού μιας και στο πρώτο ημίχρονο είχε ακυρωθεί και του Καρύδη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιαλλικάρης με βοηθούς τους Γ. Μιχαλόπουλο και Φωτόπουλο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Ματθαίος – Λίβας, Vasilev, Καστριτσέας, Σχινάς, Μέτσο (70′ Χαρμπίλας), Ζέππος, Κερανούδης (58′ Καρμπαλιώτης), Κουρούσιας, Ζάγουρας (70′ Βλαχάκης), Καραγεώργος (83′ Μιχαλόπουλος), Καρύδης.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Παλικέστι, Μουσκάι, Κατσίρος, Μαρκολέφας, Παναγιωτόπουλος (35′ λ.τρ. Τσουκαλάς), Φιλάι, Τσοροβάς, Κόλλιας (65′ Αντωνόπουλος), Μεχμέτι, Δριμής, Γεωργαλής.

Το επόμενο παιχνίδι για τον Αστέρα το ερχόμενο Σάββατο 28/10 εκτός έδρας με την ομάδα του Μεσσηνιακού.