Asteras Valiras F.C

Αστέρας Βαλύρας – Διαγόρας Κοπανακίου 1-2 : Έχασε μαχόμενος…(Βαθμολογία & Επόμενη Αγωνιστική)

Έχασε μαχόμενος ο Αστέρας Βαλύρας στο Σαββατιάτικο παιχνίδι με πολλές χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν, μιας και οι δυο τερματοφύλακες των ομάδων ήταν σε δαιμονιώδη φόρμα κατεβάζοντας τα ρολά σε προσπάθειες των επιθετικών και όχι μόνο.
Ο Διαγόρας ευτύχησε να σκοράρει μόλις στο 8ο λεπτό με ένα πέναλτι “δώρο” από τον διαιτητή του αγώνα για χέρι μέσα στη περιοχή, την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζάγουρας κάνοντας το 0-1 και αιφνιδιάζοντας συγχρόνως τον Αστέρα.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου μόλις στο 46′ καταφέρνουν και διπλασιάζουν τα τέρματά τους με τον Γιακουμή κάνοντας το 0-2.

Μπορεί το σκορ να ήταν 0-2 αλλά οι ποδοσφαιριστές του Αστέρα δεν το έβαλαν κάτω και προσπάθησαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από το ματς, έχοντας μάλιστα δοκάρι ο κανονιέρης των κιτρινόμαυρων  Γιάννη Καρύδη όταν το σκορ ήταν 0-1, όμως στην εκτέλεση του φάουλ που ανέλαβε στο 67΄δεν αστόχησε και μείωσε σε 1-2.

Από εκει και πέρα ο Αστέρας πίεζε για την ισοφάριση κάνοντας ευκαιρίες, μάλιστα στο 80′ λεπτό σε ανάλογη φάση όπως αυτής που κέρδισε το πέναλτι ο Διαγόρας ο διαιτητής του αγώνα δεν καταλόγισε πέναλτι κάτι το οποίο εξόργισε τους γηπεδούχος διαμαρτυρόμενοι έντονα…

Συνθέσεις των ομάδων :
Αστέρας Βαλύρας : Καρτερολιώτης, Μπουρίκας, Κωνσταντακόπουλος (57′ Καλέλης), Λαδάς (79′ Καραδήμας), Πετρουλάκης, Παπαδόπουλος, Καυκούλας.Θ (85′ Λάμπρου), Μιχαλόπουλος (57′ Κωνσταντέλος), Καρύδης, Γεωργακόπουλος, Φερράι.

Διαγόρας Κοπανακίου : Αντωνόπουλος, Κουτσούλης, Βλάμης, Μουζής, Γκότσης, Καμπούκος, Μητρόπουλος (66′ Δριμής), Μαρίνης, Ζάγουρας, Γιακουμής (90+4′ Μαδούρης), Παπαδόπουλος (74′ Χρονόπουλος).