Asteras Valiras F.C

Αστέρας Βαλύρας-Αστέρας Αρφαρών 3-3.Τα αστέρια αλληλοεξοντώθηκαν

Άλλο ένα απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι ζήσαμε εχθές στο Μαρακανά του κάμπου ανάμεσα στον Αστέρα Βαλύρας και τον Αστέρα Αρφαρών, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Τοπικής. Ένα παιχνίδι με ανατροπές δοκάρια για τον Αστέρα Βαλύρας και τελικά το αποτέλεσμα να λήγει ισόπαλο με σκορ 3-3 και τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Φίλμ αγώνα :
Από πολύ νωρίς ο Αστέρας Βαλύρας προηγείθηκε στο  3′ με σκορερ τον  Καρύδη για το 1-0, όπου μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου δεν σημειώθηκε άλλο γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Αρφαρών ισοφαρίζει στο 52′ με τον Γιαννακούντζο κάνοντας το 1-1,  εφτά λεπτά αργότερα στο 59′ ψυχρολουσία για τον Αστέρα Βαλύρας όπου ο ίδιος παίχτης κάνει την ανατροπή και δίνει προβάδισμα 1-2 στα Αρφαρά. Στο 64′ έρχεται η σειρά του Καρύδη για να ισοφαρίσει σε 2-2 για τη Βαλύρα ενώ στο 68′ ο Καραγεώργος κερδίζει πέναλτι αναλαμβάνοντας την εκτέλεση του ο Καρύδης, σκοράροντας πάλι πετυχένοντας μάλιστα χατ τρικ!

Στο 85′ ο Γιαννακόπουλος ισοφάρισε για το τελικό 3-3 μοιράζοντας για τα αστέρια τους βαθμούς της ισοπαλίας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Η. Νικολόπουλος με βοηθούς τους Αθανασά και Θεοδωρίδη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Ματθαίος – Λίβας, Ντέρτζια, Καστριτσέας, Σχινάς, Πετρουλάκης, Μέτσο, Ζέππος, Χαρμπίλας, Χαρμπούτ, Καραγεώργος, Καρύδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Π. Μπούρας, Βανικιώτης, Γεωργιόπουλος, Μπαράΐ, Χριστόπουλος, Θ. Μπούρας, Φέστας, Μωραγιάννης, Σακκάς, Γιαννακόπουλος, Γιαννακούντζος.

Επόμενο παιχνίδι για τον Αστέρα Βαλύρας το Σάββατο 11 Νοεμβρίου 15:00 εντός έδρας με τον ΠΑΟ Καλλιθέας