Asteras Valiras F.C

Αστέρας Βαλύρας -ΑΣ Θύελλα Mερόπης 2-5

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ κατηγορίας 4η αγων. 2ος όμιλος

Νίκη με σκορ 2-5, επί του Αστέρα Βαλύρας, πέτυχε η Θύελλα Μερόπης για την 4η αγωνιστική στο 2ο όμιλο της Β΄ Μεσσηνίας

Σκόρερ για τους νικητές ο Βασίλης Διαγούπης στο 5΄ & στο 47΄, Γρηγόρης Ζάγουρας στο 13΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι, Ηλίας Μουρούσιας στο 56΄ & στο 88ο λεπτό ο 15χρονος Γιάννης Μπούζας το τελικό 2-5, ενώ για τους γηπεδούχους και τα δυο τέρματα σημείωσε ο Θάνος Μπούτρος στο 44ο στο 81ο λεπτό. Επίσης οι κιτρινόμαυροι είχαν και δυο δοκάρια με τους Τσέτσο και Μπούτρο.

Οι συνθέσεις των ομάδων :

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ : Μανιάτης, Δουλάμης, Καυκούλας Β, Σιάγκρης, Πανταζής, Ανδριανόπουλος (73΄ Τριανταφυλλάκης), Γιάννης Μαυροειδής (37΄λ.τ. Γιώργος Σ. Μακρής), Τσέτσος (77΄ Μπαλτάς), Στρατής, Μπούτρος, Θ. Καυκούλας (63΄Βλαχογιαννόπουλος).

Α.Σ ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ: Παύλος Σουλαντίκας, Χαραλαμπόπουλος, Βασίλης Διαγούπης, Δαβίλας (51 Τασιόπουλος), Κυρκιλής (46΄Σταθούλης), Γρηγόρης Ζάγουρας, Δημητρόπουλος (60΄Γιάννης Μπούζας, Γεωργόπουλος (67΄Poυσιας) Κατσιμπάρος , Ηλίας Μουρούσιας και Zylfo

Επόμενη αγωνιστική Παπαφλέσσας Άμφειας – Αστέρας Βαλύρας

***Ευχάριστη νότα του αγώνα…οι παρουσία πιτσιρικάδων στο ημίχρονο εντός του γηπέδου, για σουτ και τρίπλες , οι αυριανοί ποδοσφαιριστές του Αστέρα!!! (Φώτο)

*** Οι κάδοι ανακύκλωσης έκαναν την παρουσία τους για πρώτη φορά σε αγώνα (Φώτο)