Asteras Valiras F.C

Αστέρας Βαλύρας – Διαγόρας Κοπανακίου 0-3 (Φωτο)

Με νίκη 0-3 έφυγε από το δημοτικό γήπεδο της Βαλύρας ο Διαγόρας Κοπανακίου απέναντι στον Αστέρα Βαλύρας για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Τοπικής του Β’ ομίλου.

Η εξέλιξη του σκορ είχε ως εξής :

Μόλις στο 5΄ ο Διαγόρας Κοπανακίου ευτύχησε να προηγηθεί με σκόρερ τον Λέσι κάνοντας το 0-1 με σέντρα-σουτ από φάουλ.

Στο 14′ ο Ι. Γιακουμής σημείωσε το 0-2 όπου ήταν και το αποτέλεσμα του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο ο Αστέρας ισορρόπησε το παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει ωστε να μπει ξανά στο παιχνίδι…
Το τελικό 0-3 διαμορφώνεται στο 86΄με σκόρερ τον Π.Καπόγλη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σταυρόπουλος, με βοηθούς τους Παναγιωτόπουλο και Ταγάρη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Μανιάτης, Δουλάμης, Β. Καυκούλας, Μακρής (66′ Λύκουρας), Πανταζής, Boboci, Θ. Καυκούλας (55′ Σιαγκρής), Μπαλτάς (68′ Νικολόπουλος), Στρατής, Μπούτρος, Καλαφάτης.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ: Ματθαίος – Λίβας, Αντωνόπουλος, Λέσι (66′ Καμπούκος), Ο. Γκότσης, Η. Καπόγλης, Ντότσα (39′ Τρουπάκης), Π. Καπόγλης, Α. Γκότσης, Παπαδόγιαννης, Δ. Γιακουμής, Ι. Γιακουμής.

Η είσοδος του Αστέρα με τους πιτσιρικάδες, τους αυριανούς ποδοσφαιριστές της ομάδας